Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ludéřov 1.5.2010

1. 5. 2010
V sobotu 1.5.2010 se konal již 14.ročník pohárové soutěže v Ludéřově.Tato soutěž každý rok zahajuje soutěžní sezónu v hasičských soutěžích.
Jako každý rok se naše soutěžní družstvo také zapojuje do těchto hasičských slavností.Je to oslava svátku sv.Floriana patrona všech hasičů.
Když jsme vyjížděli z Topolan za pršení v Ludéřově již probíhala mše za všechny živé a zemřelé nejenom hasiče se slavnostní dechovou hudbou pana Pavlíčka.
Když jsme dojeli na místo počasí se trochu umoudřilo a vypadalo to že bude den již bez deště.
Po slavnostním nástupu všech družstev kdy se přihlásilo 18 družstev mužů a 2 družstva žen,vylosoval Petr Šenkyřík dobré pořadové číslo 7 pro start disciplín.Obrazek
V Ludéřově se soutěží ve štafetě 4x100m a požárním útoku na 2B a to vše na jeden pokus.
Na start štafety se postavilo družstvo ve složení: Radim Navrátil-okno,Roman Koutek-bariéra,Radek Tušinovský-hasičák a Dušan Vilímec-štafetky.Štafeta se odběhla s drobnějšími zdrženími a větším zdržením na štafetkách s celkem horším časem.(holt nejsme kluci v elasťákách).Proto jsme se chtěli po přestávce si umístění vylepšit požárním útokem,který umíme určitě lépe.
Po obědě v pěkném areálu „ve Vale“se spoustou dobrého jídla a pití (guláš,řízky,pečená makrela,uzený kabanos,pečené kuře)jsme se připravovali na požární útok.
Družstvo bylo ve  složení: Radek Tušinovský-koš,Petr Šenkyřík-savice,Dušan Vilímec-stroj,Radim Navrátil-hadice B,Lukáš Hrachovec-rozdělovač,Roman Koutek-1.proud a Zdeněk Řezníček-2.proud.chvilka před útokem

 Pro celkem rychlém útoku s menším časovým prodlením se shozením jednoho z terčů(také z důvodu již opotřebovaných a hlavně zastaralých proudnic)jsme dosáhli času cca 31 sekund.

Po dokončení všech soutěžních družstev a sečtení obou časů disciplín jsme poskočili na 9.místo(z 18.).
Na vyhodnocení a předání cen vydržely v areálu čtyři naši členi.
 
Za naše SDH se zůčasnili:
Hana Lepařová,Mojmír Pospíšil, Radek Tušinovský,Petr Šenkyřík,Dušan Vilímec,Radim Navrátil,Lukáš Hrachovec,Roman Koutek a Zdeněk Řezníček.
 
Jako podpora našeho družstva a členi SDH dorazili:
Karolína Vyhlídalová(Tušinovská),Vladimír Komínek
 
A podpora z dědiny:
tradičně Hrachovcovi a tentokrát Kuba a spol.
 
Tato pěkná soutěž má u Ludéřovských heslo:
 
OHNI, PŘEBYTEČNÉ VODĚ  a OBTÍŽNÉMU HMYZU ZMAR ! 
 
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky Ludéřov 1.5.2010