Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladí hasiči

V měsíci červnu bychom chtěli opět založit družstvo mladých hasičů.

Naposledy jsme měli mladé hasiče v roce 1993.Od té doby se čekalo na vhodnou dobu ,kdy se této bohulibé činnosti bude někdo věnovat a bude také zájem a dostatečný počet dětí.

Myslím,že už první podmínka je splněna.Mladým hasičům se chtějí věnovat naše hasičky Hanka Lepařová a Radka Koutková.A věřím také tomu ,že druhá podmínka bude také splněna tím,že se najde dostatečná podpora rodičů pro tuto činnost a přihlásí své potomky do dětského družstva.U větších dětí,je předpoklad že se už budou přihlašovat a docházet sami.

Děti se budou nejenom učit činnosti jako je hasičský útok ale také vázání uzlů,orientaci v přírodě,běh s překážkami a další požární všestranost.Zároveň se můžou účastnit různých soutěží v okrese.Pro mladé hasiče jsou také pořádány letní tábory pořádané Okresním sdružením hasičů.

Děti jsou rozdělené na družstva dle věku(pokud jich je dostatečný počet) na "přípravku"(4-7let),"mladší žáci" (8-12) a "starší žáci"(13-15).

Založením družstva mladých hasičů bychom chtěli dosáhnout toho,aby se Naše děti věnovali nějaké sportovní činnosti a ostatních dovednostech přímo v Topolanech.A zároveň aby se potkávali jinak než u počítače a televize a nebo při vymýšlení nekalých věcí když se nudí.

Děcka by se měli potkávat jednou týdně(nejspíš v pátek).

 

Bližší informace Vám podá vedoucí mladých hasičů Radka Koutková (775 200 329) nebo Hana Lepařová (608 870 564).

 

Na fungování mladých hasičů v okolních sborech se můžete podívat například v odkazu na SDH Loučany

http://www.hasiciloucany.banda.cz/clanek/61112/mladi-hasici/

nebo výcvik mladých hasičů v Hněvotíně

http://www.pcplanets.com/videoyoutube-Hasi-i-Hn-vot-n-v-cvik-D-ti-2008.BPPhPrqT4To.shtml

 

 

Za SDH Topolany

starosta SDH

Dušan Vilímec

tel.777 579 579