Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice soutěže v Požárním útoku pořádaném SDH Topolany
 
Datum konání: 9.6.2018
Místo konání: areál "za školou" – příjezd bude označen
 
Soutěž mladých hasičů:
 
Sraz účastníků a prezence: 08:00 – 08:15 hod
Zahájení soutěže: 8:30 hod.
Jako první bude pořádána soutěž mladých hasičů(mladší př.starší) v útoku na  dvě kola(dle počtu družstev).Tato soutěž bude dle pravidel požárního sportu s místní úpravou závodiště.
Startovné 100Kč.
 
Soutěž dospělích:
 
Sraz účastníků a prezence: 11:30 – 12:15 hod.
Slavnostní zahájení soutěže 12.30 (po skončení soutěže MH)
Zahájení soutěže: 13:00 hod.
Předpokládaný konec soutěže: dle počtu účastníků
Hlavní rozhodčí: Vladimír Komínek
Ředitel soutěže: Dušan Vilímec
Časomíra: Elektronická se startovacím klaksonem a sklopnými terči
Startovné: 100 Kč.
 

  

Účast v soutěži
Soutěže se mohou zúčastnit družstva na základě přihlášky, jejichž SDH jsou registrována u OSH. K provedení požárního útoku nastupují družstva v počtu 7 členů. Min. povolený počet je 5 členů.

Před i po soutěži proběhne společný nástup v areálu konání soutěže .Startovné 100,- Kč bude použito na režii memoriálu a není v něm zahrnuto občerstvení. Každé družstvo si bude občerstvení hradit samo.Občerstvení bude zajištěno v areálu soutěže. Startovné bude uhrazeno při prezentaci. Přihlášky do soutěže mohou být zaslány buď na těchto webových stránkách nebo na uvedenou e-mailovou adresu nebo na místě. 

 Nářadí pro požární útok

Jednotné požární čerpadlo Tohatsu bez zjevných úprav (dodá pořadatel), 2 savice 2,5m nebo 4 savice 1,5m po dvou spojené o průměru 110 mm se šroubením, 1 ks sací koš 110 mm se zpětným ventilem, 2 ks tlakových požárních hadic B o průměru 75mm – min.délka 19m (plošná míra min.113 mm), 1 ks rozdělovač s vřetenovým nebo kulovým uzávěrem, 4 ks tlakových požárních hadic C o průměru 52mm – min.délka 19m (plošná míra min. 79 mm), 2 proudnice C (průměr výstřikové hubice 12,5mm +-0,1mm) maximální délky včetně půlspojky 450 mm, 2 klíče na spojky, základna 2x2m. Nářadí nesmí přesahovat přes okraj, pouze savice mohou. Použité nářadí na požární útok musí být jen schváleného druhu. Při požárním útoku bude použita elektronická časomíra. Základnu dodá pořadatel.

Oděv, obuv a osobní výstroj

Soutěžící nastupují ke všem disciplinám v pracovním stejnokroji PSII nebo jednotném sportovním oděvu. Obuv soutěžících: může být použita sportovní obuv bez speciální podrážky nebo zásahová obuv pro hasiče(vzhledem povrchu dráhy doporučujeme). Při soutěži musí být používány ochranné přilby a opasek.

 

Požární útok

Před samotnou přípravou na základně budou jednotliví členové soutěžního družstva losovat své umístění v útoku.Na základě tohoto vylosování dostanou rozlišovací čísla.
Poté bude následovat příprava motorové stříkačky a nářadí na základnu(příprava do 5 minut).Každý si chystá své nářadí dle vylosované funkce !!
Útok bude proveden tak,že savice a koš se budou muset smontovat před namočením do vodní kádě,a poté bude muset strojník nasát vodu vývěvou("nalívačka"není dovolena).V hadicovém vedení bude označeno minimální umístění rozdělovače praporkem,kam musí bý nejméně dotažen.Na proudech bude překážka pro proudaře,kterou musí překonat,aby se dostali až čáře,kterou nesmí při srážení terčů přešlápnout. Provedení musí být provedeno do 3 minut,nebo do dojití vody v kádi(voda se doplňovat v průběhu útoku nebude).
 

Protesty a odvolání

Vzhledem k pojetí netradiční soutěže "JDE HLAVNĚ O TO POBAVIT SE" protesty se určitě nebudou podávat.

Ale kdyby byl někdo moc vážný,tak za podání protestu a odvolání bude pořadatel požadovat od protestujícího složení kauce ve výši 200 Kč. Protest soutěžících podává zásadně vedoucí družstva, jehož se poškození týká a to hlavnímu rozhodčímu disciplíny bezprostředně po ukončení pokusu. Je-li protest uznán, kauce se ihned vrací. Není-li protest nebo odvolání uznáno, kauce propadá ve prospěch pořadatele.
 
Předání cen

Ceny budou předány zástupcům jednotlivých SDH na místě konání posledního kola soutěže. Pokud se účastník (zástupce) SDH vyhlášení nezúčastní, cena (odměna) mu náležící připadne pořadateli a tem s ní naloží dle vlastního uvážení. 

Jde hlavně o to,pobavit se.

A proto, pokud si troufáte se taky zasmát ,přihlašte se prosím do soutěže a posílejte přihlášky na email sdhtopolany@seznam.cz  nebo d.vilimec@seznam.cz

Případně je možné zaregistrování na místě soutěže do zahájení útoků.Přesto Vás žádáme o zaslání Vaší účasti předem na email pro zajištění všeho potřebného pro Vaši spokojenost. 

 SDH Topolany 2018